Krzysztof Kubów poseł na sejm rp

Krzysztof Kubów, rodowity lubinianin urodzony w 1984r. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Prawa i Administracji z tytułem magistra, ukończył studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale celnym i finansowym, w firmach na terenie Lubina.

Przez kolejnych dziesięć lat w związanej z KGHM Polska Miedź  spółce Inova, jako główny kierownik działu organizacji i administracji oraz główny specjalista ds. handlu.

Pracownik biura poselskiego Posła na Sejm RP. Radny powiatu lubińskiego oraz Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Przewodniczący komitetu terenowego PiS w Lubinie  oraz członek Zarządu okręgu legnicko - jeleniogórskiego PiS. Współzałożyciel i aktywny członek organizacji działających na rzecz integracji i rozwoju regionu. Organizator szeregu inicjatyw skierowanych do niepełnosprawnych, najuboższych i wykluczonych społecznie. Były redaktor naczelny lokalnego tygodnika społecznego.

Twórca projektu „Kino Niechciane” rozpowszechniającego nieobecne wówczas w ogólnopolskich mediach filmy dokumentalne dotyczące istotnych wydarzeń społeczno – historycznych. Organizator spotkań odkłamujących najnowszą historię Polski z udziałem znanych historyków IPN, znanych w regionie jako „Komplety z historii” adresowanych do młodzieży oraz wszystkich zainteresowanych losami Polski. Członek Klubu Gazety Polskiej. Od października 2015 Poseł na Sejm RP VIII kadencji wybrany głosami 14.551 wyborców. Od 2016 roku Sekretarz Zarządu PiS w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Prywatnie fan piłki nożnej, kibic siatkówki i szczypiorniaka. Mąż Barbary i tato Maksymiliana.