10 paź 2016

Strefa Aktywności Gospodarczej w Lubinie

Pod patronatem rządu w Lubinie powstanie strefa aktywności gospodarczej. To dzięki moim staraniom i wielu zabiegom, dzisiaj jest zielone światło, by na terenie Lubina - stolicy Polskiej Miedzi - stworzyć wielkopowierzchniowy obszar, który przyciągnąłby potencjalnych inwestorów.

Nowa droga ekspresowa S3, w pełni sprawne i przygotowane lotnisko, bocznica kolejowa i rozbudowa żeglugi śródlądowej na Odrze - to zadania na przyszłość. Chcemy budować Dolny Śląsk na płaszczyźnie porozumienia, współpracy i zrównoważonego rozwoju. Nowa strefa aktywności gospodarczej w Lubinie ma szansę powodzenia, to długofalowy i perspektywiczny projekt, który pozwoli na jeszcze większy rozwój Zagłębia Miedziowego.

Dzisiaj byliśmy gośćmi prezydenta Lubina i na specjalnej konferencji prasowej przedstawiliśmy wizję uruchomienia strefy ekonomicznej w Lubinie. W konferencji uczestniczyli poseł Adam Lipiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Skóra - prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A. i radny sejmiku Patryk Wild.


Strefa Aktywności Gospodarczej w Lubinie