11 cze 2017

Rudna ma szkołę rolniczą z prawdziwego zdarzenia

Rolnictwo wraca do łask, a przejęcie Zespołu Szkół w Rudnej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest doskonałym tego przykładem i daje szansę na prężny rozwój tej placówki, Dzięki moim staraniom udało się ocalić tę szkołę.

Starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, z którym byłem obecny podczas podpisywania porozumienia w Ministerstwie Rolnictwa zaprosił mnie na zorganizowaną przez siebie konferencję prasową. Dziennikarzom lokalnych mediów mogliśmy zaprezentować podpisane porozumienie przekazania ministrowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej. To wielka szansa na rozwój tej placówki, a zgoda ministra na przejęcie tej szkoły pod swoje skrzydła dowodzi, że rolnictwo wraca do łask.

Dzięki moim usilnym staraniom i zabiegom, sprawę udało się sfinalizować w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jak widać samorząd i parlament mogą ze sobą ściśle współpracować w imię wyższych idei, a taką było utrzymanie szkoły w Rudnej. Będę mocno kibicować, by tej placówce udało się wykształcić przyszłych jej absolwentów, będę uważnie przyglądał się jej rozwojowi.


Rudna ma szkołę rolniczą z prawdziwego zdarzenia