15 wrz 2018

Pięć miliardów złotych na drogi

W ramach Programu Budowy Dróg Lokalnych (Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej) rząd Prawa i Sprawiedliwości zabezpieczył na odbudowę dróg 5 miliardów złotych.

Pieniądze będą wydatkowane w przyszłym roku. Taką dobrą wiadomość przekazał dzisiaj minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński, który przed przyjazdem do naszego miasta otworzył ponad 30-kilometrowy odcinek S3 (Kaźmierzów - Nowe Miasteczko) łączący dwa województwa: dolnośląskie i lubuskie.

Deklaracja pana ministra o zabezpieczeniu środków budżetowych na remonty dróg osiedlowych to wielka szansa dla Lubina. Kilka dni na konferencji prasowej mówiłem o tym, że gdy zostanę prezydentem Lubina wyremontuję drogi, o których władze miasta zapomniały. Wiele ulic w mieście jest w opłakanym stanie i wymaga natychmiastowej inwestycji. Przykładów można mnożyć. Może są to drogi niższej kategorii, ale są stałym elementem miejskiego transportu, codziennie korzystają z nich mieszkańcy Lubina. Nie możemy jeździć po dziurawych i doraźnie załatanych drogach. Dlaczego remontuje się drogi i ulice, których tak naprawdę nie trzeba robić, a zapomina się o tych, które wymagają pilnego remontu. Takie myślenie trzeba zmienić. My to zrobimy!

5 MILIARDÓW ZŁOTYCH na drogi lokalne, na ich odbudowę i modernizację! Jako przyszyły prezydent Lubina będę walczył o przyznanie środków i odnowimy drogi osiedlowe w całym mieście!piec-miliardow-zlotych-na-drogi


Pięć miliardów złotych na drogi