8 wrz 2017

Pamiątkowa księga dla prezydenta RP Andrzeja Dudy

Dwa lata temu przygotowałem dla mieszkańców Lubina specjalną księgę wpisów, do której każdy z nas mógł wpisać parę słów od siebie dla prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Obiecałem wtedy, że księga z wpisami od mieszkańców naszego regionu zostanie przekazana Panu Prezydentowi podczas specjalnej okazji.

I taką okazją były uroczyste obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Miałem ogromną przyjemność i zaszczyt wręczenia Panu Prezydentowi przygotowaną przeze mnie księgę z pamiątkowymi wpisami mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego. Znalazło się tam kilka tysięcy życzeń i gratulacji od mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego. Pan Prezydent był bardzo poruszony i wzruszony tak wyjątkową pamiątką.

Dodam tylko, że księga oprawiona jest w stylu antycznym, na dębowej desce, oprawiona w naturalną skórę, ważyła kilkanaście kilogramów, a sam papier jest bezkwasowy. Producent zapewnia, że papier wytrwa nawet kilkaset lat.

Pan Prezydent dodał, że jeszcze tak ciężkiej księgi nie czytał, ale ten wyjątkowo oryginalny prezent sprawił mu bardzo wiele radości. Obiecał, że księga z wpisami znajdzie zaszczytne miejsce w Pałacu Prezydenckim.


Pamiątkowa księga dla prezydenta RP Andrzeja Dudy