7 mar 2017

Konfrontacje - zmiany w ordynacji wyborczej

Wierząc w to wszystko, co Gazeta Wyborcza napisze i powie, to pewnie zimą w sandałach byśmy chodzili. To moja pierwsza reakcja na rewelacje "Gazety", która pisząc o planowanych zmianach w ordynacji wyborczej powołuje się na jakiegoś tajemniczego posła Prawa i Sprawiedliwości. A tak już na poważnie w kolejnym programie Konfrontacje rozmawialiśmy o prawdziwych zmianach w prawie wyborczym.

W poniedziałek po raz kolejny zostałem zaproszony do udziału w programie Telewizji Regionalnej pt: "Konfrontacje". Tym razem dyskutowaliśmy o planowanych przez nasz rząd zmianach w ordynacji wyborczej. Dopóki tak naprawdę nie pojawi się propozycja zmian do tej ustawy, to takich "kwiatków", jakie wypuściła ostatnio Gazeta Wyborcza zapewne będzie więcej. My nie zajmujemy się plotkami ani insynuacjami, tylko ciężko pracujemy.

Chcę tylko przypomnieć o tym, o czym już dawno mówimy. Chcemy wprowadzić dwukadencyjność, która obowiązywałaby już od przyszłych wyborów samorządowych, chcemy przezroczystych urn wyborczych, chcemy większej transparentności prowadzenia wyborów, chcemy wprowadzić też kamery w lokalach wyborczych, ale też idziemy w kierunku likwidacji Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w gminach. O tym się mówi i dyskutuje, ale poczekajmy na ostateczny kształt projektu zmiany tej ustawy.

 


Konfrontacje - zmiany w ordynacji wyborczej