14 paź 2017

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji kieruję do wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty regionu Zagłębia Miedziowego specjalne życzenia, podziękowania i gratulacje.

Niestety z powodu obowiązków poselskich nie mogłem uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji święta nauczyciela zorganizowanej w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Kieruję jednak do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty okolicznościowy list.

Szanowni Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty!

„Młodzi Was potrzebują, oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia, oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia”.
Jan Paweł II

Dzień Edukacji Narodowej to święto szczególne, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz szczególnym posłannictwie i roli społecznej osób, które tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Dzień Edukacji Narodowej – święto Pedagogów i wszystkich Pracowników Oświaty, to doskonała okazja dla podkreślenia starań, jakie powinniśmy dołożyć, aby dobrze wykształcić i wychować młode pokolenie.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wyzwaniem. Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.
Dziś, w dniu Waszego święta, proszę Państwa o dalszą pomoc w pracy nad tym, by polska oświata stawała się bardziej przyjazna, skuteczniejsza i nowocześniejsza. Oczekujemy od szkoły coraz bardziej indywidualnego podchodzenia do potrzeb uczniów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów zawodowych i osobistych, wielu twórczych inicjatyw oraz satysfakcji z pełnionej misji i osiąganych wyników. Ufam głęboko, że dzięki Państwa inspiracji i zaangażowaniu nasze dzieci będą mogły w przyszłości mierzyć się z niełatwymi wyzwaniami współczesnego świata, poznają swoje zainteresowania, staną się nie tylko ludźmi sukcesu, świadomymi obywatelami, ale przede wszystkim dobrymi ludźmi. Bądźcie dla swych uczniów autorytetami, wówczas przeżyjecie z nimi wiele natchnionych chwil w niekończącej się podróży, zwanej nauczaniem.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Pracownikom Administracji i Obsługi, Emerytom, życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Kubów


Dzień Edukacji Narodowej