14 paź 2018

33. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą

Blisko 2 tysięcy biegaczy stanęło na starcie tegorocznego Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. 10-kilometrowa trasa wiodła ulicami Lubina, a jako pierwszy na mecie zameldował się Ukrainiec, Mykola Niżnik. Przy okazji Biegu Głównego zorganizowano także biegi okolicznościowe, jak bieg sztygarski na jedną milę, sztafeta dyrektorska, w której pobiegł m.in. poseł Krzysztof Kubów, kandydat na prezydenta Lubina. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal.

W tym roku Bieg Barbórkowy był wyjątkowy, ponieważ organizator tej imprezy, którym od początku są Zakłady Górnicze Lubin, świętują w tym roku 50-lecie istnienia. Przed Biegiem Głównym odbyły się liczne biegi towarzyskie, jak bieg sztygarski na jedną milę, sztafeta międzyzakładowa i sztafeta dyrektorska, w której wziął udział poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów.

- Piękna pogoda, wspaniali ludzie, znakomita atmosfera i oczywiście profesjonalna organizacja. Czego można chcieć więcej? Dziękuję organizatorom za zaproszenie do biegu, zawsze chętnie biorę udział w imprezach sportowych, sam staram się w wolnym czasie pobiegać, by utrzymać kondycję. Sam Bieg Barbórkowy oczywiście przygotowany był profesjonalnie, jak zwykle zadbano o każdy szczegół imprezy. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, myślę, że wszyscy byli zadowoleni - mówił poseł Krzysztof Kubów, kandydat na prezydenta Lubina.

Bieg główny wygrał Mykola Niżnik, na drugim miejscu na mecie zameldował się Adam Nowicki z Gostynia. Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród.


33. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą